Imre Rohuväli

sümfooniaorkestri dirigent

Minu tõsisem muusikutee algas 2009. aastal Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, kus õppisin kooridirigeerimise erialal. Õppides samas koolis ühteaegu ka heliloomingut (õp Alo Põldmäe) jätkus muusikutee Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu erialal.
Aastal 2019 lõpetasin EMTA magistriõppe orkestridirigeerimise erialal (õpetaja prof Toomas Kapten).

Heliloojana olen õpingute kõrvalt kirjutanud muusikat mitmetele eri koosseisudele; alates väikestest koorilauludest ja klaveripaladest  kuni kammermuusika ja orkestriteosteni.
Dirigeerimise osas on olnud võimalust luua, dirigeerida ja osaleda paljude kollektiivide töös - muuhulgas mitmete noortekollektiivide, mille liikmeid on sidunud suures osas EMTA. Lisaks Lasnamäe MK sümfooniaorkestrile olen alates 2017. aastast tegev ka Harjumaa Keelpilliorkestri põhikoosseisu dirigendina.
Alates 2018. aastast töötan Lasnamäe Muusikakoolis.

e-post: imre.rohuvaeli(at)gmail.com