RAHVUSVAHELINE KLAVERIÕPILASTE KONKURSS LUSTLIK KLAVER 2013
7.detsembril 2013 toimus Lasnamäe muusikakoolis konkurss LUSTLIK KLAVER. Konkursil osalesid klaveriõpilased Eesti ja Soome muusikakoolidest.
Klaveriõpilaste konkursile eelnes noorte heliloojate konkurss Lustlik klaver, milles osalesid heliloomingut õppivad noored Tallinna Muusikakeskkoolist, Tallinna Georg Otsa- ja Tartu Heino Elleri koolist ning Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemiast. Klaveriõpetajatest koosnev žürii valis noorte pianistide konkursi 5 vanusegrupi kohustuslikeks paladeks välja 10 uhiuut klaveripala kaheksalt noorelt heliloojalt.
NOORTE HELILOOJATE KONKURSI TULEMUSED:
PEAPREEMIAD:
Martin Kirsiste (Tallinna Muusikakeskkool) – palade „Emotsioon“ ja „Saladuslik järv“ eest.
Anne-Mai Edala (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) – palade „Nõiutud muusikakarp“ ja „Mäng võluaias“ eest.
PREEMIAD:Piret Pajusaar (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Karoliina Itter, Astra Irene Susi ja Taniel Kuntu (Tallinna Muusikakeskkool), Tuuli Pruul ja Marili Tomingas (Tartu Elleri kool)
Preemiad noortele heliloojatele anti kätte 7.detsembril Lasnamäe muusikakoolis toimunud klaveriõpilaste konkursil. Noored heliloojad hindasid ka ise oma palade esitust ning andsid üle auhinnad oma pala parima esituse eest.
KLAVERIÕPILASTE KONKURSI LUSTLIK KLAVER TULEMUSED:
Kõigis vanusegruppides pidid õpilased esitama 2 pala – lisaks kohustuslikule noore eesti helilooja palale teise pala enda vabal valikul.
Žürii koosseisus Leelo Kõlar, Ia Remmel ja Mati Mikalai otsustas:
KUNI 8-AASTASTE VANUSERÜHM:
I Koht Saara Kaptein – Tallinna MK, õp. Marina Sinkel
Darja Kisseljova – Tallinna MK, õp. Marina Sinkel
Grete Laine – Valga MK, õp. Merilyn Treial
II koht
Frank Richard Armin Kolk – Nõmme MK, õp. Anneli Tohver
Valeria Kuzina – Tallinna MK, õp. Irena Truškina
Reti Noorhani – Viljandi MK, õp. Aili Lee
III koht
Sander Karol Avarand – Vanalinna HK, õp. Anneli Tanksimäe
Liis Rander – Viimsi MK, õp. Marju Mägi
Piret Pajusaare auhind pala Peeglikillud parima esituse eest: Grete Laine
Karoliina Itteri auhind pala Liblika unenägu parima esituse eest: Darja Kisseljova
9-10-AASTASTE VANUSERÜHM
I koht
Mattias Hännikäinen – Vanalinna HK, õp. Anneli Tanksimäe
Anita Koševaja – Lasnamäe MK, õp. Tiina Vurma
Ilona Liiman – Porvoonseudun Musiikkiopisto, õp. Anu Holländer
Anna Eliisa Raudsepp – Nõmme MK, õp. Riine Pajusaar
Kim Lilii Tamm – Vanalinna HK, õp. Karin Suss
Arabella Vallsalu – Paldiski MK, õp. Veera Nöps
II koht
Jane Valge – Viljandi MK, õp. Heili Kirsimäe
Kreete Liina Kreen – Jõelähtme Mk, õp. Svetlana Siltšenko
Anastassia Larionova – Paldiski MK, õp. Svetlana Skuridina
Dmitri Mozgovoi – Narva MK, õp. Iraida Jakovleva
Marion Kiil – Kiili Kunstide Kool, õp. Sirle Piisang
III koht
Karmen Kalvik – Paide MK, õp. Katrin Aesma
Artur Ljutov – Tartu II MK, õp. Jelena Michaelis
Emilia Olm-Kovtun – Lasnamäe MK, õp. Maile Harik
Marili Tominga auhind pala Liblikas parima esituse eest – Anita Koševaja
Martin Kirsiste auhind pala Emotsioon parima esituse eest – Kim Lilii Tamm
11-12-AASTASTE VANUSERÜHM
I koht
Marija Arošjus – Lasnamäe MK, õp. Tiina Vurma
Tomi Kantonen – Porvoonseudun Musiikkiopisto, õp. Marja Pohjola
Grete Labunski – Lasnamäe MK, õp. Tiina Vurma
Andra Pahkma – Jõelähtme Mk, õp. Svetlana Siltšenko
Anastasia Tsumakova – Tallinna MK, õp. Irena Truškina
II koht
Elmas Topalova – Lasnamäe MK, õp. Liine Piigli
Anete Tomson – Viljandi MK, õp. Marge Loik
Robert Telpt – Lasnamäe MK, õp. Sofia Nesterova
Rasmus Rüütel – Kiili KK, õp. Tiia Koppel
Markus Mõttus – Rae Huvialakool, õp. Sirle Piisang
Kendra Rosen – Kilingi-Nõmme MK, õp. Tiia Hermann
Kristina Korobova – Valga MK, õp. Lenel Rand
III koht
Anastassia Grudina, Lasnamäe MK, õp. Maile Harik
Martin Kirsiste auhind pala Saladuslik järv parima esituse eest – Grete Labunski
13-14-AASTASTE VANUSERÜHM
I koht
Elisabeth Egel– Vanalinna HK, õp. Anneli Tanksimäe
Kairiin Kukk – Viljandi MK, õp. Heili Kirsimäe
Mooses Leinštrep – Viimsi MK, õp. Marju Mägi
Maarja Moks – Loksa MK, õp. Diana Gromova Seliina Schüts – Türi MK, õp. Miina Jõgisalu
III koht
Äli Leontjev – Kiili Kunstide Kool, õp. Tiia Koppel
Nelma Peuhu – Porvoonseudun musiikkiopisto, õp. Elina Heinonen
Ellen Suvinen – Porvoonseudun musiikkiopisto, õp. Elina Heinonen
Tuuli Pruuli auhind pala Hämara õhtu bluus parima esituse eest – Mooses Leinštrep Anne-Mai Edala auhind pala Nõiutud muusikakarp parima esituse eest – Maarja Moks
15-18-AASTASTE VANUSERÜHM
I koht
Anni Marie Rea – Vanalinna HK, õp. Karin Suss
II koht
Yasmin Adwan – Lasnamäe MK, õp. Anu Pärn
Carmen Niinepuu – Jõelähtme MK, õp. Svetlana Siltšenko
Anne-Mai Edala auhind pala Mäng võluaias esituse eest – Anni Marie Rea
Noorte heliloojate konkursi Lustlik Klaver 2013 võitjad,
kelle teosed olid järgmiste vanusegruppide kohustuslikud palad: